#21 Organizacja sesji ślubnej

Gdy po wszystkich przygotowaniach i uroczystości, emocje wreszcie opadną, przychodzi czas na sesję ślubną. Zdjęcia to główna pamiątka Waszego dnia, uwieczniają one najważniejsze chwile i najpiękniejsze momenty. Powinny być one wspomnieniem, którym chętnie podzielicie się z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Jak jednak przygotować się do takiej sesji? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Kiedy i gdzie zorganizować ślubną sesję?
Większość par decyduje się na nią w dniu innym niż ślub ? a powodów za tym jest wiele. Chwile z bliskimi są niezwykle ulotne i bezcenne, i to one powinny być w tym dniu priorytetem. Poza tym, warto jest połączyć sesję z podróżą poślubną. Będzie to nie tylko niepowtarzalną i unikatową pamiątką, ale także będziecie mogli cieszyć się pięknymi widokami. Jeżeli jednak zdecydujecie się na sesję w Polsce, to warto jest wybrać miejsce, które będzie współgrać z Waszą wizją i stylizacją. Styl boho lub rustykalny na przykład, idealnie będzie pasował do zdjęć na łące lub w lesie. Kolejną zaletą zdjęć w dniu innym niż ślub jest fakt, że w razie, gdyby pogoda Wam nie dopisała, możecie przełożyć sesję na inny termin.

Wspólna wizja z fotografem
Sesja ślubna to współpraca między Parą Młodą a fotografem. Warto jest zatem wcześniej ustalić styl oraz motyw zdjęć oraz zaznaczyć, jakie są Wasze oczekiwania co do sesji i efektu końcowego. Kluczowym jest bowiem, aby wizja fotografa była tożsama z Waszą. Tylko wtedy będziecie mieć pewność, że będziecie zadowoleni z efektu. Jeżeli nie do końca macie pomysł na swoją sesję, nie martwcie się ? poproście o pomoc swojego fotografa, który z pewnością zaproponuje ciekawe rozwiązanie i odpowiednie miejsce na zdjęcia.

Akcesoria i gadżety
Warto jest pomyśleć i zaopatrzyć się w oryginalne dodatki i gadżety do sesji, które podkreślą Waszą osobowość i dodadzą sesji charakteru. To zapewni Wam na maksa spersonalizowane i unikatowe zdjęcia. Mogą to być kwiaty, balony, lub rzeczy, które mają dla Was szczególne znaczenie. W tym temacie ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Pamiętajcie jednak, że umiar też jest ważny i nierzadko mniej znaczy więcej.

Dzień sesji
Przed sesją koniecznie zjedzcie pożywne śniadanie i bądźcie wypoczęci. Zdjęcia często trwają po kilka godzin, a do tego dochodzi czas dojazdu. Nikt nie chce przecież mieć na zdjęciach niezadowoloną i zmęczoną minę. Panie powinny mieć na sobie profesjonalnie wykonany makijaż fotograficzny, który nie ??zgubi się?? na zdjęciach. Pamiętajcie o swoich akcesoriach i butelce wody, która orzeźwi Was w cieplejsze dni.

Słuchajcie fotografa
Jest to klucz do udanej i bezproblemowej współpracy. Profesjonalny fotograf z pewnością zauważy, jeśli wcześniej nie mieliście styczności z sesją fotograficzną i z pozowaniem. Nie martwcie się tym, ponieważ wiele par też nigdy wcześniej tego nie robiło, więc nie warto jest się stresować. Postarajcie się jednak, aby słuchać rad i wskazówek fotografa, ponieważ to on widzi Was z boku oraz wie, jak powinien wyglądać finalny efekt. Nie bójcie się ustawiać wedle jego poleceń, nawet, jeśli wydaje się Wam, że może to wyglądać dziwnie lub komicznie. Warto jest zdać się na doświadczenie osoby, która robi Wam zdjęcia. Co jakiś czas zróbcie też sobie przerwę, aby odpocząć, i zobaczyć
dotychczasowe efekty sesji ? tak, abyście wiedzieli, co ewentualnie możecie poprawić w pozowaniu.

Najważniejsza zasada ? bądźcie sobą!
Oprócz pozowania pamiętajcie o tym, aby do sesji dodać coś od siebie, i przede wszystkim bądźcie sobą. Ważne są Wasze naturalne, autentyczne emocje ? wtedy zdjęcia z pewnością będą budzić zachwyt i wzruszenie. Jeżeli emocje malujące się na Waszych twarzach będą sztuczne ? bądźcie pewni, że będzie to widać także na zdjęciach. Pokażcie, że jesteście naprawdę szczęśliwi!

Za tydzień pomysły na plener ślubny!

(4) Comments

  1. Sesja ślubna potrafi być piękną pamiątką i sprawić, że nawet po dłuższym czasie można przypomnieć sobie te wyjątkowe chwile. Osobiście polecam:)

  2. Z narzeczonym zdecydowaliśmy się na sesję ślubną w plenerze, w malowniczym parku z jeziorem. Mamy nadzieję, ze wyjdzie pięknie, zwłaszcza, że ślub odbędzie się latem:)

    1. Natomiast my zdecydowaliśmy się nad morzem. Tym bardziej, że sesja jest wiosną, więc myślę, że zdjęcia będą klimatyczne.

  3. Piękne zdjęcia, my również będziemy mieć sesję ślubną w plenerze. Na pewno będą dla nas miłą pamiątką:) Pozdrawiam

Leave a Reply