#20 Strój Pana Młodego

Jaki strój dla Pana Młodego?

Ślub to nie tylko bardzo ważne wydarzenie dla Panny Młodej ale również i dla Pana Młodego. Każdy zastanawia się jaką suknię ślubną przybierze Panna Młoda, ale nie można zapominać również o Panu Młodym. Wiele osób twierdzi, że strój Pana Młodego jest mniej ważny niż Panny Młodej. Tylko dlaczego? Przecież jeżeli Pan Młody zdecyduje się na dobrze dopasowany garnitur może go wykorzystać ponownie przy okazji innych uroczystości gdzie wymagany jest elegancki wygląd.

Wskazówki przy doborze stroju.

? Marynarki o standardowej długości z szerokimi klapami są odpowiednie dla panów szczupłych i niskich, dzięki temu zostanie optycznie poszerzona klatka piersiowa i ramiona.

? Marynarki kończące się na linii pośladków są odpowiednie dla panów niskich i okrągłej budowie. Natomiast powinni się wystrzegać długich marynarek oraz tradycyjnych patek. Jeśli chodzi o spodnie dobrym rozwiązaniem dla nich jest dopasowany, ale nie obcisły fason.

? Wysocy Panowie z mocną, rozbudowaną postawą powinni postawić na garnitury z lekkiego materiału, dobrym rozwiązaniem są także małe klapy w marynarce z delikatną ozdobą.

? Dobrym sposobem na wystający ,,brzuszek?? jest założenie szerokich i prostych marynarek z jednym rzędem guzików. Spodnie powinny być proste, natomiast zalecamy wystrzeganie się kamizelek, które tylko dodatkowo podkreślą niedoskonałości.

? Warto pamiętać, aby kołnierzyki w koszuli były dopasowane do kształtu twarzy. Panowie z małą i zgrabną głową mogą sobie pozwolić, aby kołnierzyk był niewielki. Odradzamy wysokie stójki w niemal każdym przypadku, ponieważ optycznie skracana jest szyja.

Jak wybrać garnitur ślubny?

1. Optymalnym czasem na wybranie odpowiedniego garnituru są przynajmniej dwa miesiące wcześniej przed planowanym ślubem, aby był czas na ewentualną zmianę i poprawki.

2. Garnitur należy wybrać z należytą starannością, aby Pan Młody był pewny, że będzie się w nim czuł dobrze i komfortowo przez całą noc.

3. W dniu, w którym kupujemy garnitur, dobrym trikiem jest założenie swojej białej koszuli i buty o eleganckim fasonie, ponieważ pozwoli to na wyraźniejsze wyobrażenie jak się będzie wyglądać w dniu wesela.

4. Panowie nie powinni sami kupować garnituru ślubnego. Druga osoba obiektywnie może zauważyć więcej i chłodnym okiem ocenić ogólne wrażenie stroju. Dodatkowo Pan Młody samodzielnie nie jest w stanie ocenić, jak garnitur prezentuje się z tyłu, czy są niepotrzebne marszczenia, nawet gdy ma do dyspozycji duże lusterko.

5. Strój musi być spójny, nie może być szeroki na górze, ale zbyt obcisły na dole i odwrotnie.

6. Właściwa długość spodni to ta sięgająca do połowy obcasa. Jeśli chodzi o kamizelkę, powinna kończyć się w pasie, w spodniach Pana Młodego.

7. W przypadku, kiedy Panna Młoda wybrała bogato zdobioną suknię, dobrze by było, aby strój Pana Młodego był gładki, bez wzorów.

8. Panowie, którzy myślą o wypożyczeniu garnituru z wypożyczalni, powinni pamiętać o tym, że strój będzie tańszy, ale w przypadku wyboru fraka lub smokingu- cena zdecydowanie przewyższy cenę nowego stroju ze sklepu.

9. Ceny garniturów zaczynają się od ok 500 zł i mogą sięgać nawet do 3000 tysięcy złotych.

10. W przypadku, kiedy Pan Młody chce zlecić uszycie garnituru krawcowej, pownien zwrócić uwagę na to, by miała ona dobrą renomę i opinie.

(2) Comments

  1. Przydatne wskazówki, wiele jest porad dotyczących doboru stroju Panny Młodej, a Pan Młody także musi dobrze wyglądać na własnym weselu:)

Leave a Reply