#22 Wybór miejsca do sesji w plenerze

W poprzednim wpisie pisaliśmy o tym jak się przygotować do sesji w plenerze, dzisiaj o wyborze samego miejsca, które odgrywa ogromną rolę w finalnym wyglądzie i decyduje o stylu naszych zdjęć.
Decydując się na ślubną sesję w plenerze, oprócz klasycznych ujęć, warto zdecydować się także na te bardziej oryginalne ? kreatywne, spontaniczne, czy zabawne. Ślubne ujęcia to nie tylko wideo i foto reportaż z ceremonii zaślubin i wesela. To już coś więcej, niż tylko studyjne zdjęcia, które dawno zostały zastąpione sesją w plenerze, która daje ogrom możliwości i pomysłów, a końcowo fantastyczny efekt. Jak zatem urozmaicić swoje zdjęcia ślubne?

Uwiecznijcie swoje pasje
To, czym zajmujecie się na co dzień, co kochacie i co Was uszczęśliwia, może stanowić idealny motyw ślubnych fotografii. Może to być np. sesja w kinie lub w teatrze, w stadninie koni, lub w kuchni, gdy przygotowujecie swoje ulubione potrawy. Uwielbiacie morze lub góry? Dlaczego więc nie uwiecznić ich razem z Wami? Nie ma tu żadnych ograniczeń i to Wy ustalacie zasady!

Natura na pierwszym planie
Jeżeli jesteście miłośnikami przyrody i przebywania na świeżym powietrzu, to pomysł idealny dla Was. Zorganizujcie sesję w środku lasu, na łące lub nad wodą. Jeśli bliskie są Wam rustykalne i wiejskie klimaty, wybierzcie się na wieś lub do skansenu.

Dla fanów motoryzacji
Ten motyw z pewnością przypadnie do gustu niejednemu Panu Młodemu. Jeżeli jest miłośnikiem szybkiej jazdy i kółek, w sesji idealnie spiszą się zabytkowe, lub nowoczesne auta, a nawet motocykle! Jeżeli połączyła Was za to miłość do rowerowych przejażdżek, to również mogą stać się one elementem wyjątkowej, i na maksa spersonalizowanej sesji ślubnej.

Plener wodny
Jezioro, staw, morze, ocean, a może basen? Woda jest niesamowitym tłem do wszystkich zdjęć, a do tych ślubnych będzie niebanalnym i oryginalnym tłem, które zapewni wyjątkowe ujęcia. Warto skorzystać także z przystani lub portów z żaglówkami, statkami czy motorówkami.

Ekstremalna sesja
Wielbiciele adrenaliny i ryzyka na pewno będą podczas takiej sesji w swoim żywiole. Paralotnia, skok ze spadochronem, lot balonem, a może zdjęcia w parku rozrywki? Bez wątpienia, na co się zdecydujecie, takie ujęcia z pewnością będą niezapomniane i niepowtarzalne, a na gościach wywrą ogromne wrażenie.

??Trash the dress??
To sesja, który kończy się dosłownie zniszczeniem sukni (a także garnituru) ? takie rozwiązanie, o dziwo, cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli zatem nie zależy Wam na zachowaniu czy sprzedaży kreacji, możecie zafundować sobie oryginalne ujęcia podczas sesji. Wtedy śmiało i bez wyrzutów sumienia możecie zagrać w paintball, ścigać się na quadach, spinać po górach czy wskoczyć do wody.

(6) Comments

  1. My zdecydowaliśmy się na zdjęcia w plenerze i jesteśmy bardzo zadowoleni, może to być po wielu latach wspaniała pamiątka. Polecam.

Leave a Reply