#4 Atrakcje weselne to coś, co uatrakcyjni każdą uroczystość weselną.

1. Wypuszczenie motyli
Jest niezbyt popularna forma atrakcji na weselu. Wypuszczenie za jednym razem setki motyli daje bardzo fajny efekt. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekt był w pełni zadowalający trzeba wypuścić blisko 200 motyli, co daje koszt blisko 4000 złotych. ( sprawdzić ceny ). Jest to bardzo ekstrawagancka atrakcja w prawdziwie amerykańskim stylu, która bez wątpienia zrobi na wszystkich ogromne wrażenie. Jednak zastanówcie się czy nie lepiej tę kwotę przeznaczyć na coś innego. Kilka tysięcy złotych za kilkusekundowe widowisko. Jeśli zdecydujecie się na tą atrakcję na swoim weselu, pamiętajcie również o konieczności wcześniejszego zamówienia motyli – według hodowców- minimum 3 miesiące przed.

Tańszą alternatywą są tuby z konfetti. Efekt może nie aż tak spektakularny, bez wątpienia uatrakcyjni każdą weselną uroczystość. Dla imponującego efektu zalecamy zamówienie minimum 5-6 tub.
Koszt oscyluje w granicach 70 złotych.
Jest różnica, prawda ?

2. Bańki mydlane

Bańki mydlane potrafią stworzyć widowiskowy efekt na zaproszonych gościach, ponadto widoczne na zdjęciach i filmie tworzą doskonały klimat. Jeśli Para Młoda zastanawia się czy wybrać gości, którzy będą wypuszczać bańki, czy agregat, my polecamy zdecydowanie agregat. Efekt będzie bardziej spektakularny. Dobrym pomysłem jest także wypuszczenie baniek w trakcie pierwszego tańca.
Koszt to około 300 złotych

3. Białe gołębie symbolizują miłość.
Ten zwyczaj jest już rzadziej praktykowany, ale nadal można spotkać pary, które wybierają taką atrakcję.
Koszt: od 180 do 500 zł.

4. Klaun
Klaun może najbardziej przypaść do gustu najmłodszym uczestnikom wesela dla których spotkanie klaunem może stanowić świetną zabawę, a rodzicom dać chwilę wytchnienia. W tym przypadku sprawdzą się także akrobaci.
Koszt: 2 anioły 700 zł na 1 godzinę.

5. Pierwszy taniec
Stanowi niezwykle ważny punkt uroczystości weselnej. Możecie dodatkowo uatrakcyjnić ten moment przygotowując swoją indywidualną choreografię na pierwszy taniec. Jest to coraz częstsza praktyka wśród par młodych. Aby zaczerpnąć trochę inspiracji polecam obejrzeć dostępne filmy na YouTube. Aby jednak dać prawdziwie profesjonalny występ będziecie musieli udać się do szkoły tańca która przygotuje Was do tego. Taniec ten możecie później odtwarzać w swoim salonie już po ślubie.
Koszt takiego kursu to mniej więcej 500 złotych

6. Prezentacja historii związku w formie pokazu slajdów.
Poproście swojego fotografa o sesję narzeczeńską a następnie przygotujcie prezentację. Zdjęcia lub film zostaną wyświetlone na ścianie za pomocą rzutnika. W ten sposób możecie również przygotować podziękowania dla rodziców. Koszt od 600-2 000 złotych.

7. Drobne upominki dla gości.
Mogą być to upominki na parę bądź przeznaczone indywidualnie dla każdego gościa. Co takiego moglibyście podarować swoim gościom jako podziękowanie za ich przybycie? Może to być np. wino w małych buteleczkach (na butelce można umieścić Wasze imiona oraz datę ślubu), czekoladki lub słoiki z dżemem. Praktycznie każdy drobny gadżet nadaje się na taki prezent.

8. Księga gości.
Życzenia składane parze młodej nie powinny się ograniczać tylko do tej formy, która jest od lat praktykowana. Dobrym pomysłem jest przygotowanie osobnej księgi gości na weselu, do której każdy będzie mógł wpisać swoje osobiste życzenia dla Pary Młodej. Dzięki temu po życzeniach zostanie namacalna, materialna księga, do której w każdej chwili będziemy mogli zajrzeć. Księga może być przez Was ręcznie zrobiona, bądź możecie to zadanie powierzyć drukarni. Fajnym pomysłem jest ozdobienie jej Waszymi wspólnymi zdjęciami, np. z sesji narzeczeńskiej.

9. Balony z helem.
Balony z helem, z uwagi na niezbyt duży koszt, można wykorzystać zarówno jako dekorację sali i okolicy, jak i wykorzystać przy realizacji zdjęć grupowych. Poproście gości, wszyscy wypuścili balony z rąk jednocześnie, a fotograf, jak i operator drona będą mieli okazję do uchwycenia niesamowitego momentu na zdjęciach.
Koszt 50 sztuk balonów to około 200 złotych.

10. Lampiony.
Zanim zaczniecie organizować puszczanie lampionów do nieba zorientujcie się czy w miejscu, gdzie będziecie organizować wesele można je puszczać. W niektórych przypadkach tego typu atrakcja nie wchodzi w grę ze względu na duże zagrożenie jakie może stwarzać. Jeżeli marzycie o weselu blisko natury w stylu rustykalnym, a Wasza sala weselna jest w środku lasu to o lampionach możecie raczej zapomnieć. Jednak jeżeli w okolicy jest staw bądź jezioro to możecie je zapalić w formie pływających lampionów.
Koszt to 7 zł od sztuki

11. Fontanna czekoladowa.
Jest to główna atrakcja dla łasuchów, a przede wszystkim dla dzieci. Ważne jest, aby zainwestować w dobrą jakościowo czekoladę, a najlepiej 2 rodzaje: mleczną i białą w postaci dwóch oddzielnych fontann. Koło fontanny możecie położyć owoce i inne dodatki a nikt nie będzie mógł przejść obok niej obojętnie.
Koszt to ok 600 złotych.

12. Pokaz barmański.
Pokaz barmański to niesamowite widowisko, które na pewno sprawi mnóstwo sporo frajdy gościom. Niesamowity pokaz z połączeniem pysznych drinków może stworzyć atrakcję, w którą warto zainwestować.
Koszt to od 500 do 1 500 złotych.

13. Pokaz tańca.
Jeżeli już zachwyciliście gości swoim pierwszym tańcem, to teraz możecie zaprosić swoich nauczycieli aby to oni zaprezentowali pokaz tańca na waszym weselu. Możecie przekuć pokaz w zabawę taneczną, gdzie profesjonalni instruktorzy tańca przez kilkanaście minut będą uczyć Waszych gości podstawowych kroków.
Koszt to od 1 000 zł w górę.

14. Fajerwerki.
To dosyć popularna i powszechna atrakcja. Fajerwerki nie muszą kojarzyć się tylko z Sylwestrem, ale możecie je zastosować również na Waszym weselu. Wyjście na zewnątrz na pewno dobrze zrobi wszystkim gościom, bo nie ma jak chwila relaksu na świeżym powietrzu podczas wesela. Długość pokazu możecie dostosować do przeznaczonej na to kwoty. Jest to koszt około 150 zł za minutę.

15. Teatr Ognia, iluzjoniści, komicy.
Kilka razy mieliśmy okazję być świadkami takich pokazów w trakcie wesela. Występ grupy teatralnej trwał około 30 minut i składał się z różnych sztuczek w stylu: żonglowanie płonącymi piłkami lub skoki przez płonące hula hop. Całość połączona z muzyką. Ogólnie bardzo ciekawe robiące wrażenie. również potrafią zabawić część gości. Polecam jednak takie atrakcje około 22-23 kiedy goście jeszcze będą skłonni do tego typu zabaw. – później jest to raczej nie wskazane. Goście jednak z przymrużeniem oka traktują takie atrakcje – więksość nie lubi jak prerywa im się w zabawie weselnej.
Koszt od 1 000zł

(4) Comments

  1. Hej,

    Tak się składa, że mamy zaplanowane kilka punktów z Waszego artykułu i mamy nadzieję, że znacznie podniesie to atrakcyjność naszego wesela. Dodatkowo pomyśleliśmy jeszcze o karaoke, co może być świetną zabawą dla gości, oczywiście tych odważniejszych;)

    Pozdrawiam

  2. Pierwszy taniec, z ułożoną wcześniej choreografią również może być dobrym pomysłem:) Prócz tego zdecydowaliśmy się na księgę gości, fontannę czekoladową oraz upominki dla gości w formie słodyczy.

  3. Bańki mydlane, fontanna czekoladowa, księga gości i pokaz barmański to chyba najpopularniejsze atrakcje na weselu i my również zastanawiamy się nad tymi opcjami.

Leave a Reply